Zadzwoń i zapytaj o szczegóły

(32) 206 61 84

506 197 940   

 

System ogrzewania spędza sen z powiek zarówno właścicieli domów jednorodzinnych jak i mieszkań czy innych budynków. Użytkownicy domów mają poważniejszy problem, ponieważ ogrzewanie tak wielkiego budynku może narażać na wysokie koszta. Jak zatem wybrać dobry system grzewczy tak, aby odpowiadał fizycznym warunkom domowym i finansowym jego mieszkańców?

Drewno kominkowe jest powszechnie znanym sposobem ogrzewania domów. Jednak nie każde drzewo, jakie można spotkać w naszych lasach nadaje się do użycia w kominku. Określone gatunki drzew palą się lepiej i wytwarzają więcej ciepła, niż pozostałe. W języku potocznym powiedzielibyśmy, że „drzewo drzewu nierówne”. W tym miejscu należy również wspomnieć, iż drewno przeznaczone do użycia w kominku powinno być odpowiednio przetworzone oraz sezonowane. Oba te czynniki mają wpływ na późniejszy proces spalania.

Większość posiadaczy tradycyjnych pieców zasypowych, częściej decyduje się na zakup węgla, aniżeli drewna. W procesie spalania tony węgla kamiennego wytwarza się znacznie więcej ciepła w odniesieniu do spalenia metra przestrzennego drzewa. Tłumaczyć to można wyższą energetycznością paliw węglowych. Ponadto węgiel jest surowcem mineralnym, który jest wodoodporny i nie zalegają w nim insekty, jak to ma często miejsce w przypadku drewna będącego biomasą. 

Według Federalnej Agencji Informacyjnej ds. Energetyki, Stany Zjednoczone produkują więcej energii z elektrownii węglowych, niż z pozostałych źródeł. Duże pokłady tego surowca oraz relatywnie niska cena, stanowią silne argumenty przemawiające za jego szerokim zastosowaniem w energetyce. Negatywnymi konsekwencjami tej polityki są duże ilości gazów cieplarnianych emitowane przez zakłady rozsiane po całych Stanach Zjednoczonych. W związku z tą sytuacją w Kongresie rozgorzała dyskusja na temat stopniowego wycofywania się z energetyki bazującej na węglu. Patrząc z długoterminowego punku widzenia jest to wykonalne, jednak stanowi to ogromne wyzwanie dla najbliższej przyszłości.  

„Węgiel kamienny jest motorem naszego współczesnego życia”. Dla wielu osób tego typu pogląd, może kojarzyć się z czymś niedorzecznym lub staroświeckim. Jednak faktem jest, iż ogromna większość energii produkowanej z węgla codziennie zasila nasze komputery, windy, domowy sprzęt AGD, żarówki i wiele innych urządzeń, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Znaczenie tego surowca wzrasta szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to wiele budynków jest ogrzewanych węglem.

UWAGA : W związku z dużym zainteresowaniem naszą ofertą prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów dostaw pod numerem : 506 197 940