Zadzwoń i zapytaj o szczegóły

(32) 206 61 84

506 197 940   

 

System ogrzewania spędza sen z powiek zarówno właścicieli domów jednorodzinnych jak i mieszkań czy innych budynków. Użytkownicy domów mają poważniejszy problem, ponieważ ogrzewanie tak wielkiego budynku może narażać na wysokie koszta. Jak zatem wybrać dobry system grzewczy tak, aby odpowiadał fizycznym warunkom domowym i finansowym jego mieszkańców?

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że słowo "opłacalność" jest pojęciem, którym posługuje się wiele firm grzewczych. Może okazać, się że to pojęcie jest złudne, gdyż system ogrzewania zawsze będzie pobierał koszty od właścicieli budynków. Sprawa dotyczy przede wszystkim tego, by ogrzewanie sprawdziło się w danym miejscu. Źródeł ciepła na rynku znajduje się naprawdę sporo i zdecydowanie nie można powiedzieć, że któreś z rozwiązań jest najlepsze, gdyż jest najlepsze dopiero wtedy, gdy weźmie się pod uwagę stan i potrzeby budynku wymagającego ogrzewania

Sprawdzenie systemu grzewczego

Metodologia przy działaniu na rzecz dobrego systemu ogrzewania jest najważniejsza, gdyż istnieje możliwość sprawdzenia, jak dany system będzie się sprawował w naszym budynku pod względem finansowym. W tym celu należy obliczyć koszty ogrzewania na przykład przez okres jednego roku, jednak trzeba pamiętać o uwzględnieniu wielu spraw, jak np. sprawność instalacji grzewczej. Warto również pamiętać, że zainstalowanie ogrzewania to niejedne koszta, jakie poniesie się przy użytkowaniu z ogrzewania. Przydatne okazuje się też wzięcie pod uwagę wzrostu cen nośnika energii, jaki wykorzysta się do ogrzewania. Umożliwia to osobiste zbadanie i stwierdzenie, jakie ogrzewanie w perspektywie kilkunastu lat będzie ekonomicznie najbardziej uzasadnione. Zużycie energii przez budynek istotnie wpływa na ekonomiczność danego źródła energii, dlatego przy wyborze ogrzewania warto brać pod uwagę:

- koszta, na jakie użytkownik ogrzewania będzie narażony, kiedy zdecyduje się na dane źródło energii w jego budynku,

- komfort w użytkowaniu tego systemu i jego dopasowanie do budynku,

- ekonomiczność, która będzie miała wpływ na koszta związane z użytkowaniem ogrzewania w budynku.

Tradycja i nowoczesność

Wiadomo, że z ogrzewaniem człowiek ma do czynienia na każdym kroku, gdyż w niemal każdej nieruchomości zainstalowane są systemy grzewcze. Niezależnie, jaki rodzaj się wybierze, trzeba zdawać sobie sprawę, że ma on swoje wady i zalety. Najważniejsze to mieć świadomość wszystkich pozytywów i negatywów tradycyjnych systemów ogrzewania, jak i tych, które królują na rynku nowoczesnych systemów ogrzewania. Do najbardziej tradycyjnych sposobów na ogrzewanie budynków jest piec. W jaki sposób wprowadza się takie ogrzewanie do pomieszczeń? Powietrze ogrzewa się w środku pieca, a przez odpowiednie przewody doprowadza się je do różnych pomieszczeń w budynku. Centralne ogrzewanie działa na takiej właśnie zasadzie. Istnieją inne różne źródła energii mogące być paliwem dla pieca, które stosują instalacje ciepłownicze: gaz ziemny, propan, olej, prąd, drewno lub węgiel. Do zalet takiego ogrzewania domu należy stosunkowo niedrogie utrzymanie ciepła w domu oraz możliwość nawilżania powietrza. Wadami ogrzewania przez piec są częste kontrole takiego urządzenia, typu wymiana filtrów czy częste odnowienia. Ponadto piec zajmuje miejsca na ścianie lub na podłodzie, gdyż ogrzewanie tego typu wymaga sporej ilości kanałów przewodniczących ciepło. Takie kanały często wytwarzają alergeny, dlatego nie są całkiem zdrowe dla mieszkańców.

System podłogowy

Jednym z najnowocześniejszych sposobów ogrzewania jest system podłogowy. Bierze on pod uwagę komfort i naturalne ciepło w domu. Rury, które są umiejscowione głęboko pod ziemią lub bezpośrednio pod podłogą, zawierają w sobie gorącą wodę. Taka gorąca powierzchnia oddziałuje na zimną powierzchnię w budynku. Potrzebne są tu kotły grzewcze, które wykorzystane są do ocieplania tejże wody. Kocioł, tak jak w przypadku pieca, może być zasilany gazem ziemnym, propanem, olejem bądź energią elektryczną, ale także drewnem lub węglem. Zalety takiego ogrzewania to przede wszystkim wysoka oszczędność energii, a co za tym idzie, niższe koszta ogrzewania. Do tego trzeba dodać wielki komfort, iż rury nie zajmują miejsca w domu. Minusem takiego systemu jest czas oczekiwania na ogrzewanie, ponieważ podłoga nagrzewa się powoli. Do tego dochodzi wysoki koszt zainstalowania takiego ogrzewania w budynku i czasem trudności z dojściem do rur w celu usprawnienia ich czy odnowienia.

Do nowoczesnych systemów grzewczych nalezą również:

-grzejniki konwektorowe i listwy grzejne,

- promienniki,

- piece CO ogrzewany prądem,

- pompy ciepła.

 

UWAGA : W związku z dużym zainteresowaniem naszą ofertą prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów dostaw pod numerem : 506 197 940