Zadzwoń i zapytaj o szczegóły

(32) 206 61 84

506 197 940   

 

Zbliża się zima, a Ty obawiasz się o niskie temperatury mogące spowodować duże ochłodzenie Twojego mieszkania? Jeśli tak, to wiedz, że nie stoisz na przegranej pozycji, ponieważ istnieje możliwość skutecznego ocieplenia własnych czterech kątów, tak aby nawet sroga zimna nie przekroczyła progów drzwi. W poniższym artykule podpowiadamy, w jaki sposób należy to zrobić.

Szczelne mieszkanie pozwala na skuteczne ogrzewanie, dzięki czemu przy stosunkowo niewielkich wydatkach z tego tytułu nawet przy srogiej zimie można efektywnie utrzymać temperaturę na zadowalającym nas poziomie. W ten sposób zmniejszają się również koszta wynikające z ogrzewania, gdyż przy lepszych efektach zużywa ono mniej energii. Warto zatem postarać się, aby mieszkanie było jak najlepiej uszczelnione i docieplone.

Szczelność to podstawa

Pierwszym elementem mieszkania, który pozwala na jego docieplenie, jest dokładne uszczelnienie okien i drzwi. Ma to bardzo duże znaczenie z uwagi na fakt, iż przy niskich temperaturach wszelkie pęknięcia, rysy, rozpadliny czy pęknięcia niezwykle szybko pochłaniają ciepło znajdujące się w mieszkaniu, jednocześnie wprowadzając do niego zimno. Tak więc jeżeli okna lub drzwi są nieszczelne, nie pozostaje nic, jak tylko je naprawić lub w ostateczności wymienić na nowe. Nie warto oszczędność w tej kwestii, ponieważ poczynione inwestycje szybko się zwracają w postaci ciepłego mieszkania i niższych rachunków za ogrzewanie.

Wełna mineralna

Jednym ze sposobów na docieplenie mieszkania od wewnątrz jest wełna mineralna. Jej użycie polega na postawieniu ścianki stworzonej z profili metalowych o lekkiej zabudowie. Najczęściej przymocowuje się ją do sufitu i podłogi w odległości 2 cm od ściany zewnętrznej, a w przestrzeń, jaka pozostała, wprowadza się wełnę mineralną, dzięki czemu ściana staje się grubsza i skuteczniej chroni przed zimnem.

Styropian

Docieplanie mieszkania styropianem polega na doklejeniu stworzonych z niego płyt do ściany, która ma zostać docieplona. Z punktu widzenia efektywności działania tego sposobu ocieplania ważne jest, aby klej znajdował się na całej ścianie, nie pozostawiając pod styropian jakichkolwiek nieoklejonych elementów. Tylko w ten sposób można bowiem zapewnić efektywne ocieplenie. Ponadto warto mieć na uwadze, że najwyższe jakościowo są płyty posiadające wyfrezowane krawędzie, ponieważ gwarantują najlepszą izolację.

Polistyren ekstrudowany

Choć polistyren ekstradowany wydaje się bardzo podobny do styropianu, to jednak zapewnia więcej ciepła i jest znacznie twardszy. Sposób jego montażu wygląda identycznie jak w przypadku styropianu.

Jak docieplać wnętrze mieszkania

Wszystkie wymienione wyżej trzy sposoby docieplania mieszkania, czyli wełna mineralna styropian i polistyren ekstradowany powinno się nakładać na ściany zwrócone ku północy lub zachodowi. Wynika to z faktu, iż w ciągu doby to właśnie ściana północna jest najmniej nasłoneczniona, zaś zachodnia zostaje najbardziej narażona na podmuchy wiatry. Ponadto należy mieć na uwadze, aby docieplać w głównej mierze ściany bez okien i drzwi lub z ich małą ilością.

UWAGA : W związku z dużym zainteresowaniem naszą ofertą prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów dostaw pod numerem : 506 197 940